Darmowa dostawa już od 199zł! Do zamówień powyżej 300zł odbierz miód smakowy gratis! 


Łącznie: 0,00 zł

Kontynuuj zakupy Złóż zamówienie

Miód wielokwiatowy – król wśród miodów! Jak wybrać najlepszy?

Miód wielokwiatowy – król wśród miodów! Jak wybrać najlepszy?

Miód wielokwiatowy – król wśród miodów! Jak wybrać najlepszy?


Jest jednym z ulubionych miodów Polaków, a powstaje na bazie nektarów zebranych przez pszczoły z różnych roślin miododajnych. W zależności od pory zbiorów, a także kwiatów rosnących w danej okolicy, może mieć różny smak i kolor. Wiosenny charakteryzuje się jasną barwą i łagodnym aromatem, z kolei letni jest ciemniejszy i ma bardziej intensywny zapach.

Pod względem składu chemicznego miody wielokwiatowe cechuje duża różnorodność – wiosenne mają dużą zawartość cukrów prostych, natomiast letnie są bogatsze w enzymy, biopierwiastki i substancje o działaniu przeciwbakteryjnym. W miodzie wielokwiatowym znajdziemy wiele witamin (A, PP, C, B12, B6 i B2) i minerałów (żelazo, magnez, fosfor, potas, molibden, wapń). Jednak właściwości odżywcze przysmaku nazywanego „płynnym złotem” to dopiero początek.

Dobry na wszystko


Miód wielokwiatowy ma zbawienny wpływ na naszą psychikę – pomaga się rozluźnić, odprężyć i ukoić skołatane nerwy. Ze względu na zawartość cukrów prostych (głównie glukozy i fruktozy) polecany jest w stanach przemęczenia, a także wyczerpania psychicznego i fizycznego. Dodany do jogurtu i posypany orzechami dostarczy twojemu dziecku nie tylko energii na cały dzień, ale i paliwa dla mózgu.

Spożywanie miodu wielokwiatowego pozytywnie wpływa także na pracę naszego serca – polepsza krążenie krwi i obniża ciśnienie. Zawarta w miodzie łatwo przyswajalna glukoza doskonale odżywia serce – „główną pompę naszego organizmu” i zapobiega chorobom układu krążenia: chorobie wieńcowej i miażdżycy.

Miód wielokwiatowy jest także strażnikiem naszej odporności i znakomitym „naturalnym lekiem” w walce z przeziębieniem czy grypą. Jego regularne spożywanie zaleca się alergikom i astmatykom, a także osobom, które dręczy katar sienny.

 

ulipszczoly

inne wpisy